preview gta

2. února 2007 v 10:12 | Míra a Petr |  Prewiev
Zatímco majitelé PS2 jsou zalezlí u svých mašinek a v klídku si hrajou to svoje San Andreasout, my PCčkáři se budeme ještě muset počkat do června. Ale začněme o tom, co už víme. A není to lehké začít. Proč? San Andreas se totiž TAK liší od Vice City, že je to až nepopsatelné. Je tu toho tolik nového, skvělého, naprosto famózního a grandiózního, že opravdu nevím čím zrovna bych měl začít. Vezmeme to popořadě, ať na nic nezapomeneme (ovšem to je asi nemožné :)
Začal bych tím, co vlastně San Andreas je. není to totiž město, jak by se mohl kde kdo domnívat, jedná se ale o stát. Vlastně "jen" takový státeček. Najdete v něm kilometry a kilometry dálnic, silnic a cestiček, tři obrovská a rozlehlá města, prostory venkova, pár roztroušených vesniček a bůhví co ještě. Prostě kol a kolem to celkem dělá celých 5 stříbrých kotoučků (proto hra vyjde jen na DVD, 5CD za originál by se pěkně prodražilo).
Budete hrát za Carla Johnsona alias CJ [sídžej]. Začínáte ve městě Los Santos (insirované Los Angeles), jehož rozloha je větší, než je celé Vice City! A nezapomeňte, že se jedná o první město ze tří!!! Ty se vám odemčou až v průběhu hry. Jsou to San Fierro (inspirované San Franciscem) a Las Venturra (insipirované Las Vegas). Mno ale zpět do Los Santos. CJ sem přijíždí po 5ti letech, aby zjistil, co se vlastně stalo při smrti jeho matky. Hned na letišti ho odchytnou zkorumpovaní poldové a ihned jste vtaženi do příběhu. Z něho nebudu dál moc popisovat, abych vám nekazil překvapení, ale věřte, že působí přesně jako pravý béčkový film devadestých let z Ameriky. A o to autorům přesně šlo. Vytvořili téměř nekonečnou záplavu misí, kdy dohrát Vice City na 100% byla hračka oproti tomuhle.
Možná si říkáte, že když je tu tolik prostoru, tak se bude škudlit na polygonech aby se to vůbec někomu rozjelo. Což je ale omyl. Celé San Andreas je daleko propracovanější než předchozí díly s taky je mnohem živější a semknuté. Můžete pokecat s náhodnými kolemjdoucímí, zajít si zatančit na diskotéku, dát si pizzu v místní pizzerii, jít si oháknout na sebe nějaký pořadný hadry či zajít si vystřihnout nějaký nový háro. Ano, je to tak - San Andreas získalo určité prvky od The Sims a vy - pokud chcete přežít - musíte skillovat a skillovat. CJ má totiž řadu schopností a atributů, které se mění v závislosti na tom, jak hrajete. Tak například dopřávat si denně dvojtej hamburger s velkou porcí tatarky a vozit se jen autem znamená obtloustlého Carla. Protikladem je CJ namakanej v místí posilce na kterého se lepí všechny baby z okolí.
Ale nemusíte tunit jen tělo. Stačí najít tu správnou garáž, zajet tam se svým autíčkem a za nemalý peníz pořídit lepší světla, nějaký pořádný blatníky, spoilery, neony, tónované skla čí dokonce nitro. Dílů sice není stovky jako v NfS:U, ale určitě si vyberete (pomineme-li to, že další pujdou určitě stáhnout). Vyjedete-li s takovýmto mazlíčkem do ulic, váš respekt se rázem vyhoupne o několik políček víc.
Určitě vás zajímá, do čeho všeho vlastně budete moct nastoupit. Největší novikou jsou určitě kola. Buď podržíte šipku pro pohyb vpřed a CJ se bude v klidu projíždět a nebo budete vztekle mlátit do klávesnice, jako za sarých dobrých her, jako byli Winter Games, a CJ povalí pěkně rychle (záleží taky na ride skillu a stamině ;). S koly se opravdu dostatečně vyblbnete - počínaje od přeskakování protijedoucích aut po akrobacii na zdejších U-rampách.
No, ale co dál? To, co jsem zde napsal je pouhopouhý zlomek z toho co nás čeká! V každém městě je několik gangů, kteří si svoje teritorium sakra hlídají. Navzájem se to tu mydlí, mlátí, prostě ŽIJE. Hledání skrytých balíčků nahradilo sprejování tagů, je tu opět spousta bočních misí. Prostě rozlehlost této hry je až neuvěřitelná. Údajně je nemožné dohrát dříve, jak za 100 hodin!!! No, co vám budu tady povídat - stačí se podívat do sekce Videa a hned si uděláte nějaký ten obrázek. Přitom nezapomeňte, že se jedná jen o PS verzi - PC bude mít lepší grafiku a vůbec všechno...
Teď zase něco k fyzikálnímu modelu. Rockstaři zapracovali a dřívější superarkádová hra postpoupila velý skok k realičnosti a tak se dodávkou do kopce tak tak rozjedete, při kličkování městem s přívěsem budete mít velké problémy atd atd. Počasí bylo zase o něco vylepšeno a taková plýskanice, co se lepí na monitor nevypadá vůbec dobře. Pokud ale budete poslouchat místní rádiové stanice, tak ve zprávách o počasí se vše dozvíte (předpověd je zde - narozdíl od reality - vždy pravdivá).
Kdýž už jsme ale naťukli ty stanice, tak se pochopitelně musím zmínit o hudbě. Rockstar nemohl v tomto směru fanoušky zklamat a tak si licencoval ty největší hitovky z 90. let jejichž počet se blíží dvoum stům!!! Hudba se line nejden z rádia v autech, ale i z rádií v zapadlých putykách, či z rádií, co si nesou nabuchaní kořínci na ramenou. Stejně jako u Vice City byl vydán samotný soundtrack - na neuvěřitelných 8 cédéčkách.
Nakonec ty nejdůležitější informace kvůli kterým se mohlo pár slabších povah při čtení článku rozbrečet. Je to odpověď na otázku, kterou si klade snad každý, koho chytli informace o San Andreas. A ta je: "Rojede se mi to vůbec?". Odpověď je více, než jednoduchá. Podle oficiálních tvrzení platí, že pokud jste rozjeli Vice City, rozjedete i San Andreas! Zdá se to až neskutečné. Všechno to, co San Andreas může nabídbout se rozjede i na strojích pár let starých!!! Hra totiž běží na stejném enginu, jako Vice City, akorát krapet vylepšeným. Jediný loading vás přitom čeká při startu hry a při vcházení do budov. Jinak nic. Naprosto nic.
Volnost ~ Svoboda ~ GTA: San Andreas
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama