Podrobný návod na Mafii 2.část

1. dubna 2007 v 10:10 | Míra a Petr |  návod na mise
10. Omerta
Vítejte v polovině hry. Tentokrát musíte navštívit hned dva informátory. Nakonec vás pošlou za dalším, který ovšem nechce spolupracovat, takže mu musíte ručně domluvit. Až z něj místo Frankova vězení vyboucháte, jeďte tam a sledujte auto, které zrovna z rezidence odjíždí až na letiště. Vystřílejte celou letištní halu a nezapomeňte využít služeb lékárničky na stěně. Vyběhněte z haly a vydejte se doprava za Frankem. Lepší je pravděpodobně nejít přímo Hangárem č. 1, ale obejít ho. Jen musíte sestřelit jednoho protivníka z věže vedle hangáru. Doběhněte až ke druhému konci hangáru, odkud by mělo vyjít pár gangsterů. Zneškodněte je a dejte se doleva (ve směru dál od vestibulu). Za několika nízkými budovami by se měl nacházet schoulený Frank a poslední agenti. Zabijte je a promluvte si s Frankem. Jeho rodinu najdete nedaleko v dřevěné budově. Před domkem je několik dalších agentů, tak jim předveďte, jak střílí opravdový mafián. Hned jak vejdete do budovy, zabijte jednoho civilistu, který se snaží zavolat z budky policii (ušetříte si spoustu problémů při návratu domů). Frankova žena a dítě je hned vedle telefonní budky. Běžte zpátky pro Franka a doveďte jej k rodině. Pro lístky se musíte vrátit do haly, leží na pultu. Běžte zpátky k loučící se rodině, vezměte si od Franka klíč a vyrazte do banky. Pokud jste stihli zlikvidovat civilistu volajícího o pomoc, proběhne cesta v pohodě, v opačném případě na vás čekají tři hlídky policistů. Až je odstraníte, jeďte do banky.
Auto, které dostanete u Lucase tentokrát opravdu stojí za námahu, tak se u něj určitě stavte. Musíte zmlátit jednoho namyšleného chlapa ve Works Quarter. Se zkušenostmi z mise se Sárou si s ním určitě poradíte a cesta za autem bude volná. U vozu musíte nejdříve zlikvidovat okolo pochodujícího bodyguarda a pak se jen unášet rychlostí vaší nové káry.
11. Návštěva lepší společnosti
Stavte se pro zlodějíčka Salvatora, malou brankou vejděte do zahrady a skrčte se. Zapomeňte na pistoli, hlavní vaší zbraní dnes bude baseballka. Do zahrady vejděte brankou přímo před hlavním vchodem vily. Skrčte se a postupujte dopředu, zahněte doprava a pak doleva. Dojděte až k domu a počíhejte si na stráž pochodující před hlavními dveřmi. Ve vhodné chvíli (až bude zády k vám) ji praštěte a zapadněte do domu. Umlčte služebnou a dveřmi naproti vchodu postupujte ke schodům. V prvním patře zabočte doleva a přímo před vámi je pokoj, který hledáte. Nezapomeňte sebrat dokumenty z trezoru a vydejte se zpátky. Tentokrát je lepší jít z pokoje dále rovně a sejít bočním schodištěm. Použijte pravé dveře, zabočte doleva a vyběhněte ven z domu. Zpátky se chovejte podle dané situace. Pokud jste prozrazeni, zdrhejte, jinak se tiše kryjte. Ze zahrady se dostanete stejnou brankou jakou jste vešli. Zavezte Salvatora domů a radujte se z další splněné mise.
12. Skvělý obchod
Jedna z těžších misí. Po přepadení se skryjte za auto a snažte se vyřídit co nejvíce nepřátel. Bohužel nejhorší je, že musíte dávat pozor také na Sama a Pauliho, kteří se občas sebevražedně rozběhnou vstříc protivníkům v kamikadze útoku. Jak uvidíte, že se k tomu chystají, musíte bohužel opustit svůj úkryt a jít jim pomoci, protože jinak brzy skončí jejich (a potažmo vaše) mafiánská kariéra. Když se více nepřátel shlukne u jednoho auta, můžete jej dávkou střel vyhodit do vzduchu společně s blízkým okolím. Postupně musíte vyčistit celé nadzemní garáže. Scházejte vždy jen o jedno patro a snažte se být pořád v čele vaší skupinky. Pokud hledáte lékárničku, jedna se nachází v drátěné ohradě v předposledním (druhém odshora) patře. Přízemí je zabarikádované a je lepší obejít zátarasy po postranním schodišti. Až budou všichni mrtví, vraťte se pro dodávku a vydejte se do skladu. Po cestě vás asi budou obtěžovat další Morellovi hoši, snažte se jim ujet, nebo vystupte a postřílejte je. Jestliže jim zdrhnete, připravte se na závěrečný souboj přímo ve skladišti.
13. Dobrou chuť
Dovezte Salieriho do restaurace. Po útoku se otočte a jděte k zádním dveřím. Než vyjdete dalšími dveřmi ven, po levé straně můžete využít lékárničku. Venku máte dvě možnosti. Buď se dostanete před hospodu skrz vedlejší dům nebo objedete celý blok. Rozhodujte se rychle, neboť Salieri dlouho sám nevydrží. Nezapomeňte se dobře krýt a zlikvidujte všechny mafiány. Pozor si dávejte zejména na jednoho, který na vás zaútočí z okna v prvním patře vedlejšího domu.
Dům bodyguarda najdete poměrně snadno. Vejděte za Salierim, který vás dovede před dveře bytu. Vyrazte je a vyběhněte oknem po schodech dolů. Prozkoumejte celý dvůr a zabijte zrádného strážce (poznáte jej podle slušivého spodního prádla). Mimoto musíte zlikvidovat ještě pár jeho kamarádů, kteří se na vás po jeho smrti vrhnou.
14. Všechno nejlepší
Dojeďte k lodi. Dovnitř vás ale jen tak nepustí. Chtělo by to nějaký převlek. V domě kousek od mola jsou otevřené dveře. Běžte do domu, do pravých dveří, po schodech dolů a v šatně se převlékněte do stejnokroje plavčíka, který visí na věšáku. Teď už vám nikdo ve vstupu na loď nebrání. Inkriminovaný záchod je v prvním patře. Poznáte jej podle cedulky "Klíč u plavčíka", což bohužel znamená, že se báječný plán trošku komplikuje. Naštěstí ne nijak moc. Plavčík se pohybuje v přízemí (muž v pruhovaném triku. Klíč vám po přemlouvání (musíte s ním dvakrát mluvit) dá. Běžte na WC a zpod skříňky seberte pistoli. Pak už jen počkejte na pana radního a po animaci, která jeho projevu předchází, se vydejte na příď do nejvyššího patra, kde se mezitím shromáždila spousta lidí. Stoupněte si na kraj davu, vytáhněte zbraň a zabijte ulhaného řečníka. Zdrhejte po schodech postranních schodech dolů, zahněte k restauraci, seběhněte další schody do přízemí. Na pravoboku by už měl stát motorový člun s Paulim. Běžte k němu a nastupte dovnitř (stačí přijít k zábradlí a stisknout akční tlačítko).
15. Bastard se štěstím
Zajeďte k restauraci, vystupte a zavolejte z blízké telefonní budky. Po animaci nastupte do auta a snažte se ujet pronásledovatelům. Můžete je navést na protijedoucí auto, tramvaj či vyžďuchnout ze silnice, ale pokud se s nimi nechcete dlouho párat, jednoduše vystupte z vozu a všechny (nebo alespoň řidiče) postřílejte. Po akci se vraťte do baru.
Napodruhé to bude ještě jednodušší. Přesuňte se na určené místo, počkejte až se mafián stojící u auta uráčí vejít do domu a instalujte do vozu bombu. Pak se jen vzdalte a sledujte efektní ohňostroj.
Třetí pokus vás zavede do Downtownu. Dojeďte tam a až to zase nevyjde, počkejte až Pauli nasedne a zdrhejte. Jako v předchozím případě si to můžete rozdat s mafiány "na férovku". Je to každopádně rychlejší než se s nimi honit po městě.
Do čtveřice všeho dobrého se musíte držet auta Sergia Morella. Nesnažte se ho zabít v autě - nepůjde to. Pouze jeďte stále za ním až vás dovede do přístavu. Po animaci se zbavte svých nejbližších "obdivovatelů". Jsou čtyři, nejdříve sundejte toho, který na vás střílí zprava a pak zbytek. Teď se klidně můžete pustit do plenění celého přístavu, ale je to celkem zbytečná námaha. Pokud jste líní a nechce se vám plýtvat střelivem, nastupte do jednoho náklaďáku a vydejte se k vodě a pak podél pobřeží dál od vchodu až k místu, kde je zeď (a vedle jsou dva vagóny - cisterny). Tam si poraďte se dvěmi gangstery s Thompsony, kteří se ukrývají mezi plechovými kontejnery (nejlepší je přejet je) a přivlastněte si jejich zbraně. Samopalem pak sestřelte dva odstřelovače z nejbližších jeřábů. K úplnému štěstí a volné cestě k Morellovi vám chybí jen zlikvidovat jednoho gangstera v okně v pořadí druhé budovy od zídky (nachází se tam také lékárnička). Prozkoumejte koleje a nastavte výhybku u cisterny tak, aby cisterny mohly najet do skladu, před kterým stojí Morellova limuzína. Dojděte k prvnímu vagónu a odstraňte pojistku, která zabraňuje jeho rozjetí (je před předním kolem). Běžte k nabouranému vagónu a po animaci vběhněte do skladu a vyčistěte ho od všech nepřátel (včetně nepříjemného Morella se samopalem - jen si počkejte až bude nabíjet a zastřelte ho). Místa ke krytí je dost, takže se zbytečně nevrhejte do boje, ale raději postupujte pomalu ale jistě. Až ho zabijete, můžete se v malé komůrce vyléčit a vrátit se zpátky (nejlépe opět nějakým autem).
Lucas vám dneska nabídne velice rychlý bourák. Musíte sebou ale hodit a dovézt jeho přítele k lékaři. Jeďte opravdu co nejrychleji, i když limit na jízdu tam je více než pohodový. Čím dříve ke zraněnému dorazíte, tím více životů bude mít, což se bude hodit při cestě zpátky. Životy totiž postupně klesají a pokud se hodně zdržíte, chlap vám v autě vykrvácí. Až pro něj pojedete, nespleťte si ho s jeho soupeřem, který leží mrtvý poblíž. Váš zákazník je ten chlápek vedle, ke kterému se sklání jeho přítel. Cestou tam jeďte "vrchem" - tj. mostem spojujícím New Ark s China Townem. Na místě si s nimi promluvte a počkejte až nasednou do auta. Zpátky jeďte opatrně, nárazy můžete zraněného zabít. Autíčko za odměnu je opravdu pěkné, jen si dejte pozor, aby vás neviděl hlídač. Počkejte si až se na pravidelné obchůzce vydá na druhou stranu a nový zázrak ukradněte.
16. Smetánka
Vezměte si od Vincenza zbraň, vyberte nějaké rychlé čtyřdveřové auto a vydejte se k divadlu. Jak vidíte, jdete akorát, takže sešlápněte plyn k podlaze a stíhejte Morella. Až se dostanete za město, existují dva různé konce. Buď Morello zajede k letišti anebo pojede rovně a dočkáte se stíhací jízdy na venkově. Na letišti se porouchá motor, takže musíte vyběhnout z auta a jít pěšky. Vykašlete se na gangstery a zaměřte se na právě startující letadlo. Střílejte do jednoho z motorů. Pokud budete úspěšní, přijedou k vám Sam s Paulim a vy budete muset letadlo dorazit z jedoucího auta. Opět střílejte do motorů a pak sledujte, jak se krásně řítí k zemi. Druhá možnost (jízda venkovem) končí jednoduše u mostu. V tom případě se jen držte Morellova auta a těšte se na konec (nesmí vám však moc ujet).
Lucas tentokrát potřebuje odvézt auto hledané policii. Vydejte se s ním tedy k majáku a shoďte ho ze skály. Nemá cenu se snažit ukrýt a počkat až pátraní skončí - ono totiž nikdy neskončí. Takže se o nic nestarejte a jeďte co nejrychleji na určené místo. Policisty setřeste podle mé rady uvedené v úvodních tipech. Auto zastavte kousek od útesu (je v podstatě jedno kde) a vražte do něj jiným vozem. Pak se zastavte u Lucase pro odměnu. Původní majitel vozu nebude zrovna dvakrát nadšený, a tak ho zastřelte a odjeďte domů.
17. Volební kampaň
Běžte za Vincenzem pro speciální pušku a vydejte se do starého vězení. Přímo se tam nedostanete, musíte jít oklikou. Vedle vězení probíhá zrovna rekonstrukce chodníku a je tam otevřený kanál. Zabijte dělníka u kanálu a vlezte do něj. V podzemí přejděte na druhou stranu a vylezete přímo u budovy vězení. Za plot se nemůžete dostat, budovu obejděte a vejděte do budovy dveřmi. Jděte nahoru po schodech. Ve vyšším patře potkáte pár místních gangsterů, kteří se věznici pravděpodobně přivlastnili. Zabijte je, otevřete mříže a vyjděte na terasu. Opět schody nahoru a pro změnu další várka ozbrojených nepřátel. Běžte dál do dveří vedle rozbořeného schodiště, zezadu na vás vyběhne chlápek s baseballkou, tak pozor. Až ho odstraníte, pokračujte vytyčeným směrem. Pokud máte málo životů, vedle díry ve zdi je lékárnička. Postupujte neustále dál přes pár dalších protivníků až se dostanete k dalšímu schodišti. Vyjděte po něm nahoru, zlikvidujte poslední gangstery a otevřete dveře. Venku vytáhněte speciální odstřelovačku, aktivujte speciální mód, zamiřte na politika a zabijte ho. Zpátky musíte jít po schodech dolů až na dvůr se psy. Postřílejte je a běžte k plechovým dveřím. Ustřelte zámek a vyjděte ven. Na ulici na vás asi zaútočí pár ozbrojených mužů, tak se nenechte zaskočit.
Pokud máte chuť, stavte se u Lucase. Tentokrát je na řadě poměrně jednoduchý úkol - zajet pro jednoho známého a dovézt jej zpátky do garáže. Nastavený limit je více než dostačující, takže splnění úkolu bude pro vás určitě hračka. Za odměnu si zajeďte pro auto v Oak Hill. Odežeňte od něj čumily (tzn. promluvte si s nimi) a pak už si nový zázrak odvezte k Salierimu.
18. Jen tak pro radost
Po návštěvě u Vincenza a Ralpha vyrazte na smluvené místo. Vystupte, nechte tam Sama a přesuňte se k přístavu. Počkejte si až z něj vyjede nějaký náklaďák, sledujte ho a na místě, kde zrovna nebudou policajti jej předjeďte, vyjděte z vozu a vyhoďte řidiče náklaďáku. Párkrát do něj praštěte až z něj vypadnou doklady. Načež nasedněte do náklaďáku a vydejte se do přístaviště (pokud jste vůz přepadli na cestě z přístavu, musíte z něj navíc vynosit všechny bedny - proto je lepší získat náklaďák až na zpáteční cestě - ušetříte si tím nudné vynášení beden). Po vstupní kontrole jeďte stále rovno, dokud po pravé straně neuvidíte budovu s nápisem "Spediční hala". Nejeďte k ní, ale zaparkujte ke skladu vlevo přímo u jeho vchodu. V něm se nacházejí potřebné bedny. Bohužel je ale hlídá chlápek, který vám navíc přikáže, abyste odnosili jiné bedny do spediční haly. Běžte k nim a předejte tuto práci opodál diskutujícím chlapíkům. Vyčkejte až chlápci vykonají vámi přikázanou práci a počkejte až za vámi přijde hlídač. Až se vrátí na své místo, popovídejte si s ním a až zmizí fofrem naskládejte do náklaďáku zásilku a jeďte co nejrychleji pryč na místo, kde na vás čeká Sam s Paulim. Nesnažte se s pronásledovateli bojovat a radši jeďte za svými dvěma přáteli. S náklaďákem zaparkujte až za roh před limuzínu, kde bude relativně v bezpečí. Vytáhněte svůj kolt a zabijte někoho s pořádnou zbraní. Se zbytkem nepřátel se pak už hravě vypořádáte. Po přestřelce zbývá už jen zajet do tradičního skladiště v Hobokenu.
19. Melouch
Zajděte s Paulim nadzemní dráhou k bance. Po cestě si s ním popovídejte. Vystupte až vám řekne a běžte za ním k bance, poví vám svůj plán a pak se rozejdete. Zajeďte za Žlutým Pítem pro zbraně. Vezměte si vše co unesete. Dobře si zapamatujte, jak se k němu dostanete - budete to ještě potřebovat. Potom můžete a nemusíte zajet za Lucasem. Pošle vás doručit balíček jednomu chlápkovi, který na vás čeká pod mostem na Central Island. Až balíček předáte, přiběhnou k vám tři ozbrojení borci - zabijte je. Lucas vám za odměnu řekne, kde najdete skvělý vůz. Musíte ho sledovat z Oakwoodu a až majitel zastaví a vystoupí, ukradněte ho. Pak se stavte za Paulim, zatrubte na něj a vydejte se do banky. Až Pauli oznámí přepadení, zlikvidujte jednoho člena ochranky, který vyběhne ze dveří nalevo od hlavního vchodu a ještě jednoho za přepážkami. Běžte tam a u krčícího se úředníka seberte ze stěny klíče. Vydejte se po schodech nahoru, zlikvidujte další dvě stráže a zabočte doleva k řediteli. Klíče jsou ve skřínce po pravé straně. Teď už jen sejděte dolů (šipky Safe/Depositary Room), otevřete jedny mříže, jděte chodbou dál až narazíte na dva další ozbrojence. Zabijte je, překonejte další mříže a cesta za bohatstvím je volná. Vyběhněte nahoru za Paulim, skočte do auta a zmizte. Snažte se někde ukrýt, dokud neskončí pátrání (třeba ve zkratce od Gulllianiho mostu k Hobokenu - viz. výše) a pak klidně dojeďte podle kompasu na určené místo.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama