Postavy v mafii 2

28. května 2009 v 17:29 | Míra |  postavy v II
vitto
Vito Scaletta
Vito Scaletta do Ameriky přijel s rodiči jako malé dítě a o těžkém životě chuďase zjistil vše z první ruky v italském ghettu Empire Bay. Vito se poučil z otcova předčasného odchodu do hrobu a rozhodl se, že žít podle zákonů je pro hlupáky. Své dětství strávil na ulicích, kde se seznámil s Joem Barbarou, uřvaným chuligánem, ze kterého se brzy stal Vitův nejlepší přítel. Vito a Joe, mozek a svaly za stovkou drobných zločinů, neustále závistivě sledující bohaté mafiány namyšleně chodící po italské čtvrti. Vito a Joe, snící o lepším pohodlnějším životě. Dospělý Vito je za každou cenu odhodlaný dosáhnout v životě něčeho lepšího.

Joe

Joe Barbaro
Joe Barbaro je profesionální zločinec a celoživotní přítel Vita Scaletty. Je nepředvídatelný a přímočarý, dokáže natropit problémy prakticky v jakékoli situaci. Malý Joe byl postrachem ulice. S mladším Vitem se seznámil, když ho Vito vyzval na souboj, aby mohl vstoupit do jeho gangu. Během dalších deseti let dvojka Joe a Vito společně fungovala velice dobře, racionální Vito držel divokého Joa na kontrole a společně fungovali jako úspěšný pár drobných zlodějíčků. Dnes si Joe život užívá - silné pití, rychlý auta, lehké ženy. Postupovat nahoru po žebříčku zločinecké hierarchie je pro něj perfektní způsob, jak ukojit své potřeby.

Henry Tomasino
Henry Tomasino je syn sicilského mafiána, který ho v roce 1931 poslal do Ameriky, aby ho zachránil před Mussoliniho útokem na sicilskou mafii. Po připlutí do Empire Bay se Henry dostal pod ochranu rodinného přítele a bezohledného šéfa místní mafie Alberta Clementa. Henry je teď plnoprávným členem Clementeho rodiny a je považovaný za loajálního vojáka a respektovaného zabijáka. Henry se chová odměřeně a má jen málo přátel. Jedinou opravdovou motivací je pro něj jeho čest a pýcha.

Francesca Scalettová
Francesca Scalettová je Vitova starší sestra. Nesmělá a tichá dívka dokončila střední školu s vyznamenáním a od svých šestnácti vede církevní klub mládeže. Snažila se přesvědčit malého Vita, aby se nestýkal s členy místního dětského gangu, odměňovala ho bonbóny za domácí práce a chození do kostela. Teď jsou oba sourozenci starší a Francesce nezbývá, než se modlit. Franceska, nebo "Frankie", jak jí Vito říká, žije se svou matkou a vydělává na chod domácnosti jako účetní u Trago Oil Co.

Mafiáni v Empire Bay

Eddie Scarpa
Žoviální sociopat Eddie Scarpa patří mezi nejnebezpečnější muže v Empire Bay. Dřív pracoval jako hitman pro rodinu Moretti, teď z restaurace Maltese Falcone řídí většinu vyděračského byznysu Carla Falconeho. Eddie se narodil v roce 1908 v Tamboře a už jako mladík se zapletl s organizovaným zločinem. S Carlem se setkal při pašování alkoholu do Empire Bay během prohibice. Když se Carlo stal hlavou rodiny Moretti (dnes Falcone), vybral si Eddieho za kápa. Stále jsou blízkými přáteli, ačkoli Carlo tajně považuje Eddieho za potenciální problém, jelikož má Eddie problémy s alkoholem.

Luca Gurino
Luca Gurino je kápo rodiny Clemente. Povýšení se dočkal po té, co svého předchůdce pohřbil v základech Culverovy hráze. Luca se vždy tváří uhlazeně, snaží se zamaskovat svou hrubou povahu nádechem sofistikovanosti a vzdělanosti, ačkoli jeho maskou často proniká jeho omezenost. Během Prohibice se účastnil Clementeho pašeráckých operací, pak nějakou dobu řešil na Clementeho jatkách drsnější součásti rodinných kšeftů, dokud se díky své nemilosrdnosti nedočkal povýšení.

Carlo Falcone
Carlo Falcone dorazil do Ameriky v roce 1913 a rychle se zapletl s rodinou Moretti. Během prohibice šéfoval jejich pašeráckým operacím, společně s Eddiem Scarpou vozili alkohol z Kanady. V roce 1933 se Carlo tajně domluvil s Frankem Vincim a ukončil válku mezi rodinami Vinci a Moretti, když napomohl zavraždit Tomasa Morettiho. Získal tak kontrolu nad rodinou Moretti. Carlo je velký stratég a modernizátor, který se nechce zdržovat s mafiánskými tradicemi ze Sicílie. Je mu jasné, že mafie zbohatla díky Prohibici, a snaží se najít podobný zdroj příjmů i pro dnešní dny.

Leo Galante
Leo Galante je consigliere Franka Vinciho, hlava stojící za nejúspěšnější zločineckou organizací v historii Empire Bay. Když v roce 1908 dorazili do Ameriky, založili si vlastní rodinu. Leo se staral o strategii a myšlení, zatímco Frank poskytoval hrubou sílu. Začátkem dvacátých let ovládli doky v Southportu, díky čemuž se jim za prohibice snadno pašoval alkohol. Leo je velký sportovní fanoušek, jeho láskou je hlavně box a dostihy. Dvacet let vedl ve městě největší sázkařskou organizaci. V roce 1943 byl zatčen za pozměňování výsledků a soud ho poslal na pět let do vězení.

Frank Vinci
Frank Vinci je dlouholetým šéfem rodiny Vinci. Do Empire Bay dorazil v roce 1908 se svým blízkým přítelem Leem Galantem a rychle mezi italskými imigranty zřídil výnosný vyděračský byznys. Jeho gang po další desetiletí vládl městu. Frank pracuje diskrétně, má blízké kontakty mezi politiky a policií. Když začátkem třicátých let vyschly příjmy z Prohibice, přešlo nepřátelství mezi rodinami Vinci a Moretti do otevřené války. Díky konfliktu přišel Vinci o svou pozici v podsvětí, ale stále zůstává vlivným prosazovatelem tradičních mafiánských hodnot, především co se týče drog.

Vittovi přátelé

Mike Bruski
Mike Bruski řídí šrotiště v Riverside. Navenek je Mike mechanik, ale ve skutečnosti je to profesionální zločinec, který si jako mladík dvakrát krátce poseděl ve vězení za účast na bankovních přepadeních v Lost Heaven. Po druhém pobytu ve vězení se Mike přestěhoval do Empire Bay a z úspor si otevřel vrakoviště. Mike organizuje různé drobnější operace, obchoduje s kradenými autodíly, překupuje kradené zboží a na vrakovišti pomáhá mafiánům s likvidací nepohodlných důkazů.

Harry
Nathaniel Harold "Harry" Marsden III je blázen do zbraní, který ze svého sklepního obchodu v Kingstonu prodává vojenské zbraně a munici. Odsloužil si šest let v americké armádě a za druhé světové války bojoval ve Francii. V Normandii Harry utrpěl zranění, kvůli kterému byl nakonec z armády propuštěn, při noční návštěvě bordelu si při šplhání přes plot vypíchl oko o větvičku. Po návratu do Empire Bay použil Harry své kontakty z armády a získal přístup k vojenským zbraním a munici. Dodává zbraně různým zločineckým organizacím ve městě, pokud zrovna nestuduje vojenskou historii, nebo nepopíjí s válečnými veterány.

El Greco
Andreas "El Greco" Karafantis je přistěhovalecký řecký doktor. Poskytuje diskrétní lékařské služby mafiánským rodinám v Empire Bay. El Greco vystudoval lékařství v Londýně a původně pracoval jako lékař na řecké ambasádě. V roce 1927 byl převeden do kanceláře amerického vyslance v Empire Bay. El Greco byl o tři roky později z ambasády propuštěn za pletky s vyslancovou ženou a zřídil si soukromou praxi. Poté, co byl během mafiánské války mezi rodinami Vinci a Moretii štědře odměněn za záchranu života několika gangsterů, začal nabízet své služby podsvětí.

Giuseppe
Giuseppe Palminteri byl policií i podsvětím považován za nejtalentovanějšího padělatele a kasaře v Itálii. Často pracoval přímo pro sicilskou mafii, včetně toho, že jim pomohl s útěkem třinácti známých gangsterů (včetně strýce Alberta Clementeho Sylvia) z vězení v Palermu v roce 1917. Když se k moci dostal Mussolini, přestěhoval se Giuseppe do Empire Bay, kde opět začal poskytovat své služby místním rodinám. Giuseppe je dnes na odpočinku, je to přátelský starý muž, který nemá žádnou rodinu a žije jen pro své umění.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato stránka?

Ano
Ano, ale mohla být lepší
Ne

Komentáře

1 maf maf | 6. října 2011 v 20:16 | Reagovat

to je hezké ale mohly by tu být obrázky dalších 8-)  [:tired:]  O_O  :-x  :-?

2 mafian.com mafian.com | 6. října 2011 v 20:17 | Reagovat

to jo no :-(

3 Mafia1-2 Mafia1-2 | 10. prosince 2011 v 22:10 | Reagovat

mohlo byt vic lidi :-D  ;-)

4 Monty Burns Monty Burns | 17. února 2012 v 19:54 | Reagovat

zapoměl si na bruna na toho překupníka a na tu činskou svini kterou voděláte

5 Franta Franta | E-mail | Web | 19. prosince 2014 v 10:42 | Reagovat

Joe je moje nejoblíbenější postava a bylo fajn, že jsme si mohli v DLC zahrát i za něho. Jen škoda toho konce příběhu, ten se musel dotknout každýho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama